Ma Júlia, Rita napja van. Holnap Dezső napja lesz.
Iskolánkról
Oktatás és nevelés
DÖK
Hírek
Dokumentumok
Pályázatok
Galéria
Könyvtár
Hírek > Aktuális > Német vendég látogatása

Német vendég látogatása

Hírcsoport: Aktuális   Közzétéve: 2017. 05. 18., 12:34

 

Herr Müller war im Deutschunterricht

2017. május 12-én különleges vendég volt nálunk németórán. Osztálytársunk, Sánta Virág 5. a osztályos tanuló, egyik német rokona látogatott meg minket. Uwe Müller Berlinből érkezett hozzánk feleségével együtt.

Először a tanárnőnk, Tuziné Domoszlai Ágnes köszöntötte őket, és néhány mondatban bemutatta az iskolánkat. Utána mi egyesével mutatkoztunk be.

Ezek után kérdéseket tettünk fel Uwenak, aki kedvesen és örömmel válaszolt rájuk. Az interjút követőn megmutattuk azt is, hogyan olvasunk németül. Uwe ellenőrizte a helyes kiejtésünket. „Sehr gut, sehr schön, bravo, perfekt!” – ezekkel a szavakkal dicsért bennünket.

Emlékül magyar édességekkel kedveskedtünk neki.

Megbeszéltük, hogy szeptemberben újra találkozunk.

Bis bald Herr Müller!

 

5. osztályos német csoport